10 Konferencja Krakowska - Małopolska - globalne wyzwania, regionalne rozwiązania - 6-7 listopada 2017

Szanowni Państwo,

Konferencja Krakowska to wyjątkowe spotkanie i forum eksperckiej debaty o przyszłości Europy, Polski i jej regionów.

W tym roku spotkaliśmy się już po raz dziesiąty, aby w gronie wybitnych intelektualistów dyskutować i szukać odpowiedzi na pytania dotyczące wyzwań stojących przed nami w najbliższej perspektywie.

Pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział w konferencji.

Jestem wdzięczny, że zechcieli Państwo poświęcić swój czas i aktywnie uczestniczyć w dyskusji po każdym panelu.

Mam nadzieję, że zorganizowana przez Samorząd Województwa Małopolskiego X Konferencja Krakowska „MałoPolska – globalne wyzwania, regionalne rozwiązania” była okazją do twórczej i inspirującej wymiany myśli, skłaniającej do refleksji na temat przyszłości naszego kontynentu, kraju i lokalnych społeczności.

 

Jacek Krupa

Marszałek Województwa Małopolskiego

Marszałek Jacek Krupa

Logo Województwa Małopolskiego

dr Krzysztof Liedel

Teatr teroryzmu

Informacja zawsze decydowała jak wyglądał początek konfliktu. To miękkie cyberbezpieczeństwo związane z dezinformacją, propagandą będzie zyskiwać na znaczeniu - stwierdził dr Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas  w czasie I panelu X Konferencji Krakowskiej „Europa zagrożona – współczesne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa”.

Zdaniem eksperta terroryzm jest teatrem skierowanym do tych, którzy patrzą, nie tych którzy giną. Efekty wojny propagandowej możemy obserwować na Ukrainie. Wojna informacyjna będzie domeną współczesnych konfliktów. Musimy do tego przygotować społeczeństw – zaznaczył ekspert.

Dziś wiele działań terrorystycznych przeniosło się do Internetu. Przykładem tego jest radykalizacja rekrutacji ochotników przez terrorystów, z czym nie potrafimy sobie dobrze radzić. Drugim poważnym problemem jest wykorzystywanie przez terrorystów Internetu do rozpowszechniania informacji o zamachach.

Terroryzm jest narzędziem do osiągania celów politycznych i pozostanie takim instrumentem. Zdaniem niektórych analityków najważniejszy stanie się „terroryzm jednej sprawy” do rozwiązania konkretnego problemu.

Partnerstwo publiczno-prywatne jest niezbędne w walce z cyberterroryzmem. Państwo jest w stanie uczyć się od biznesu rozwiązań, ponieważ biznes szybciej wypracowuje rozwiązania w tym obszarze. Drugim niezbędnym elementem w walce z cyberterroryzmem są działania edukacyjne.

Organizator

Logo Województwa Małopolskiego

Honorowy patronat

Rzecznik Praw Obywatelskich

Partner Konferencji

Instytut Spraw Publicznych

Patroni medialni

TVP3 Kraków - Telewizja Polska S.A. Radio Kraków S.A. Gazeta Wyborcza - Kraków Nowa Europa Wschodnia

Małopolskie Obserwatorium 
Rozwoju Regionalnego

Departament Polityki Regionalnej

Urząd Marszałkowski
Województwa Małopolskiego

ul. Wielicka 72B, 30-552 Kraków

tel.: 12 29 90 829; 12 63 03 368

mail: morr@umwm.pl

Fundusze Europejskie w Małopolsce
znak barw rp poziom szara ramka rgb Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020

Polityka prywatności

Facebook
You Tube