10 Konferencja Krakowska - Małopolska - globalne wyzwania, regionalne rozwiązania - 6-7 listopada 2017

Szanowni Państwo,

Konferencja Krakowska to wyjątkowe spotkanie i forum eksperckiej debaty o przyszłości Europy, Polski i jej regionów.

W tym roku spotkaliśmy się już po raz dziesiąty, aby w gronie wybitnych intelektualistów dyskutować i szukać odpowiedzi na pytania dotyczące wyzwań stojących przed nami w najbliższej perspektywie.

Pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział w konferencji.

Jestem wdzięczny, że zechcieli Państwo poświęcić swój czas i aktywnie uczestniczyć w dyskusji po każdym panelu.

Mam nadzieję, że zorganizowana przez Samorząd Województwa Małopolskiego X Konferencja Krakowska „MałoPolska – globalne wyzwania, regionalne rozwiązania” była okazją do twórczej i inspirującej wymiany myśli, skłaniającej do refleksji na temat przyszłości naszego kontynentu, kraju i lokalnych społeczności.

 

Jacek Krupa

Marszałek Województwa Małopolskiego

Marszałek Jacek Krupa

Logo Województwa Małopolskiego

 dr Joanna Świątkowska

Wnioski z amerykańskiej kampanii

Mamy coraz większą świadomość, że ponieważ żyjemy w erze informacji, to informacja będzie odgrywać oraz większe znacznie w konfliktach - zaznaczyła dr Joanna Świątkowska, dyrektor Programowa Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC podczas I panelu X Konferencji Krakowskiej „Europa zagrożona – współczesne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa”.

W opinii dr Świątkowskiej cyberprzestrzeń jest budowana przede wszystkim przez podmioty prywatne, dlatego państwo w sferze bezpieczeństwa jest skazane na współpracę z takimi podmiotami. W Europie wyciągnęliśmy wnioski z tego, co działo się podczas kampanii prezydenckiej w USA, gdzie media tradycyjne chętnie odwoływały się do niesprawdzonych informacji rozpowszechnianych w Internecie.

Internet jest źródłem gromadzenia wielu informacji o nas tworzenia profili użytkowników, co ułatwia dotarcie do nich i manipulowanie nimi.

W walce z cyberterroryzmem mogą nam pomóc takie rozwiązania jak system Blockchaine i sztuczna inteligencja. Niestety wzrasta prawdopodobieństwo użycia skutecznego ataku terrorystycznego za pośrednictwem cyberprzestrzeni np. na systemy energetyczne czy teleinformatyczne.

Z bezpieczeństwa można uczynić przewagę konkurencyjną. Jednym z takich elementów jest wprowadzenie kwestii bezpieczeństwa do zamówień publicznych.

Organizator

Logo Województwa Małopolskiego

Honorowy patronat

Rzecznik Praw Obywatelskich

Partner Konferencji

Instytut Spraw Publicznych

Patroni medialni

TVP3 Kraków - Telewizja Polska S.A. Radio Kraków S.A. Gazeta Wyborcza - Kraków Nowa Europa Wschodnia

Małopolskie Obserwatorium 
Rozwoju Regionalnego

Departament Polityki Regionalnej

Urząd Marszałkowski
Województwa Małopolskiego

ul. Wielicka 72B, 30-552 Kraków

tel.: 12 29 90 829; 12 63 03 368

mail: morr@umwm.pl

Fundusze Europejskie w Małopolsce
znak barw rp poziom szara ramka rgb Województwo Małopolskie Unia Europejska

 

 

Konferencja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020

Polityka prywatności

Facebook
You Tube